Haber

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Münasebetiyle Mesaj Yayınladı

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Vali Ekici, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin ve yardımlaşmanın simgesi olduğunu belirtti.

Türk milletinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan verme hassasiyetine sahip bir inancın mensubu olduğunu ifade eden Ekici, en kutsal kazancın alın teri olduğunu kaydetti.

Türkiye’de son yıllarda emekçilerin çalışma koşullarında ve iş güvencesinde çok değerli gelişmeler olduğunu belirten Vali Ekici, şunları söyledi:

“1 Mayıs bu inancı ve bu bedelleri gelecek nesillere taşımak için çok büyük anlam ifade ediyor. Devletimiz emeğe ve dayanışmaya verdiği değerle çalışanlarımızın çalışma koşulları, iş güvencesi ve güvencesi açısından çok değerli kazanımlar elde etti.

Ayrıca iş insanlarının çalışma arkadaşlarımıza en uygun çalışma koşullarını sağlaması da büyük değer taşımaktadır. Özverili çalışmaları ile ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına ve kalkınmasına büyük katkı sağlayan, toplumun bel kemiği ve üretimin en değerli unsuru olan personelimiz, ülkemizin huzura kavuşmasında değerli rol oynamaktadır, huzur ve refah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu