Haber

Tarihi güzelliklerin izinde yelken açmanın heyecanı yaşanacak

BURSA (İGFA) –18-19-20 Ağustos 2023 tarihlerinde Moda-Tirilye-Moda etaplarında gerçekleştirilecek yarışlar, Eker Süt Eserleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Türkiye Offshore Yarış Sporları Kulübü (TAYK) tarafından gerçekleştirilecek. Moda Deniz Kulübü.

TAYK – Eker Olympos Regatta yarışında denize ve doğaya meydan okuyan en güzel tekneler kupalarını kazanacak.

Denizcilerin değişen deniz ve hava koşullarıyla mücadele ettiği yarış, onlarca tekne ve yüzlerce denizcinin katılımıyla gerçekleşecek. IRC0, IRC1, IRC2 ve IRC3 sınıflarında düzenlenen organizasyona yelken kulüplerinin yanı sıra farklı branşlardan saygın markaların takımları da katılacak.

MUHTEŞEM ROTA İLE FARK YARATACAK

Bu ortadaki harika rotası ile fark yaratacak olan TAYK – Eker Olympos Regatta, yarış heyecanının yanı sıra Mudanya’nın önemli turizm değeri olan Tirilye İlçesi’nin keyifli tanıtımına da katkı sağlayacak.

11’incisi düzenlenecek olan yarışmanın ilk etabı, 18 Ağustos Cuma günü saat 18.30’da İstanbul’da Moda Deniz Club önünden başlayarak Marmara Denizi’ni geçerek Tirilye’de sona erecek.

TAYK-Eker Olympos Regatta’nın ikinci etabı, 19 Ağustos Cumartesi günü coğrafi güzellikleriyle Bursa’nın incisi olarak nitelendirilen Tirilye’de yapılacak körfez yarışlarıyla devam edecek. Yarışmanın son etabı 20 Ağustos Pazar günü Mudanya’nın Tirilye Mahallesi’ndeki limandan başlayacak ve İstanbul Moda’da sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu