Haber

Ormanda bulunan 230 kiloluk makarnanın sırrı çözüldü

ABD’nin New Jersey eyaletinde makarnanın gizemi çözüldü. Eski Kent’te onlarca kilo makarnayı ormana atan şahsın bir konutta güvenlik kamerasına yansıdığı ortaya çıktı.

Olayı kamuoyuyla paylaşan Nina Jochnowitz, eski asker olan adamın annesinin hayatını kaybettiğini söyledi. Adı açıklanmayan asker, annesinin ölümünden sonra annesinin evinde bulduğu çok sayıda makarnayı ormana attığını bildirdi.

Jochnowitz dedi ki: “O kadar çok makarna vardı ki, muhtemelen bayılmıştı.”

Failin asker olduğunu ve annesini kaybettiğini hatırlatan Jochnowitz, adını açıklamayacağını ifade etti: “Tekrar travma yaşamasını istemiyorum.”

Kasabanın finans müdürü Himanshu Shah, söz konusu kişinin kimliği hakkında yorum yapmaktan kaçındı: “Bunu doğrulayamam. Polis departmanından da herhangi bir bilgi gelmedi.”

Old Town’a yeni taşınan Keith Rost, makarnanın başlangıçta saman olarak düşünüldüğünü söyledi: “Biraz komik. Ama bunu yapan adam için endişeleniyorum.”

Jochnowitz, geçen hafta onunla temasa geçen biri sayesinde ormanda makarnayı bulmuştu. Bölgeye giden kadın, 7,5 metre uzunluğa ulaşan bir makarna yığınıyla karşılaştı. Makarnanın ağırlığının 230 kilogramı bulduğu tahmin ediliyor.

Jochnowitz’in girişimlerinin ardından yetkililer harekete geçti ve makarna temizlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu